Čistící chemie - prášek pro mlýnky s mlecími kameny 150g, balení sáček (10x15g)

 

 

 Předpokládané naskladnění Červen 2018 

cena: 300 Kč

Skladem na dotaz


ks
8000733002052 Mlýnek po vyčištění Mlýnek před vyčištěním

Puly Grind Cristalli - prášek na čištění mlýnků 

Přípravek na čištění a regeneraci mlýnků. Jde o unikátní, potravinářsky nezávadný přípravek. Mlýnek po použití zůstává čistý a v původním seřízení. Je vhodný pro profesionalní i domácí kávomlýnky i do plněautomatických kávovarů. Taktéž je možné ho využít do ručních kávomlýnků. Zlepšuje aroma a pěnu u připravené kávy.

Čištění mlecí soustavy:

- vyprázněte násypku kávomlýnku, vymelete případný zbytek kávy mezi kameny. Nyní máte kameny volně přístupné, nasypte prášek čistícího prostředku Puly Grind, na něj nasypte malé množství zrnkové kávy a spusťtě mletí.

- po vymletí kávy vysypte a vyhoďte směs mleté kávy s Puly Grindem. Kameny jsou zbavené mastnosty a usazenin z kávy a mlýnek je připraven k opětovnému použití. 

Kód zboží:5404011 EAN:8000733002052
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...
Lucie Kozlová
13. 8. 2014

Dobrý den, ráda bych se zeptala jaký je postup čištění mlýnku pomocí tohoto přípravku v automatickém kávovaru? děkuji za reakci

Servis RH Vending s.r.o.
14. 8. 2014

Dobrý den paní Kozlová,
Postup čištění je výše uveden. Jde o suché čištění bez přidávání jakékoliv tekutiny či vody. Ze servisní praxe bych jen doplnil, že zbytky prášku po vyčištění jsou ve formě prachu a ulpívají v zásobníku kávy, proto je vždy lepší, mlýnek po vyčištění vysát vysavačem.
Pokud se mlýnek netočí, nebo z nějakého jiného důvodu nepracuje správně, je potřeba konzultace se servisním technikem. V tomto případě není vhodné čištění provádět.
V případě nejasností, nás můžete kontaktovat na níže uvedeném telefonní čísle.
Připomínky k návodu rádi uvítáme a s případným vysvětlením se podělíme i s ostatními čtenáři.

Se servisním pozdravem
Roman Hiller
RH Vending s.r.o.
Specializovaná prodejna s automatickými kávovary a prodejními automaty Zlín.
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Dé Longhi Groupe, Jura, Nivona, Saeco, Necta
tř. Tomáše Bati 1848
76502 Otrokovice
tel: +420571112042
tel/fax: +420571112044
mobil:+420 603153538
e-mail: hiller@rhvending.cz
web: www.rhvending.cz

Lucie Kozlová
14. 8. 2014

Dobrý den, děkuji za reakci, čištění s samostatném mlýnku je mi jasné... mám automat Delonghi ECAM 23.420, který mele kávu automaticky při přípravě kávy...lze mlýnek nějak samostatně spustit? nebo se takové čistění provede pomocí procesu "přípravy kávy" ... (není mi jasné, zda potom směs kávy a prostředku nemůže nějak poškodit kávovar). Děkuji

Servis RH Vending s.r.o.
15. 8. 2014

Dobrý den paní Kozlová,
výše uvedený čistící prášek na čištění mlýnku se vždy aplikuje s malým množstvím kávy, pro lepší účinek, připadaně si suchou směs připravíte před samotnou aplikací tak, že smícháte malé množství kávy s celým obsahem sáčku čistícího prostředku. Stisknete tlačítko přípravy kávy, která bude nastavena na malý objem a nejsilnější chuť tak, aby mlýnek mlel co nejdéle a voda tekla co nejméně. Není potřeba dlouze extrahovat takovou směs. Proces opakujete tak dlouho, dokud se nevymele celá čistící směs. Poté je potřeba zbytky prachu setřít případně vysát vysavačem. Z praxe doporučuji vytáhnout spařovací jednotku a propláchnout pod tekoucí vodou, případně po nasazení jednotky zopakovat funkci proplachu kávových cest. Proces čištění je u konce, můžete nasypat čerstvou kávu. Doporučuji po prvních kávách zkontrolovat stav "koláčků" použité kávy zda neobsahují ještě částečky zbytků čistícího prostředku, případně doladit hrubost mletí.
Výše uvedený čistící prostředek máme osobně vyzkoušený a běžně ho používáme. Ještě se nám nestalo, že by tento prostředek poškodil kávovar. Stává se ale častěji, že právě spotřebitel chybuje při obsluze a omylem nalije jakoukoliv tekutinu do mlýnku - v tomto okamžiku nepomůže žádný čistící prostředek a mlýnek je třeba odborně rozebrat a vyčistit. Pokud mlýnek zůstane delší dobu zasažen tekutinou, bude s největší pravděpodobností již nefunkční, kdy proces koroze je v takovém stádiu destrukce, že již nebude možné mlecí kameny zachránit, protože chybí část materiálu.

Se servisním pozdravem
Roman Hiller

RH Vending s.r.o.
Specializovaná prodejna s automatickými kávovary a prodejními automaty Zlín.
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Dé Longhi Groupe, Jura, Nivona, Saeco, Necta
tř. Tomáše Bati 1848
76502 Otrokovice
tel: +420571112042
tel/fax: +420571112044
mobil:+420 603153538
e-mail: hiller@rhvending.cz
web: www.rhvending.cz

Lucie Kozlová
15. 8. 2014

Dobrý den, děkuji za vyčerpávající odpověď :-) ráda si prostředek objednám. Pěkný den LK

 

ikona pro web_nabídka práceB
AKCE: Nabídka pracovního místa

Hledáme na HPP

- přijmacího technika, nebo asistentku přijmacího technika i na zkrácený úvazek

- servisního technika

do provozovny v Otrokovicích

 Nástup možný ihned

Nabízíme:

příjemné prostředí nové prodejny s vůní kávy

odpovídající mzdové ohodnocení v...

Více zde >