De´Longhi ECAM44.66X - odvápnění přes dávkovač kávy?

Rozbalit všechny příspěvky string(6) "226970"
Nový komentář
Zpracovávám...
Petr Vybíral
29. 11. 2020

Dobrý den, na mém kávovaru odvápňují dle návodu, to znamená, že veškerá voda při odvápnění teče přes trysku dávkovače horké vody. Nicméně, nejvíc namáhaná (resp. zanesená) je část dávkovače výdeje kávy.

Je nějaká možnost, jak odvápnit i tuhle část kávovaru? Pochopil jsem, že nové kávovary již mají funkci, která umožní odvápnění přes trysky výdeje kávy. Napadlo mě, že jediná možnost může být ta, že naleji odvápňovač do zásobníku vody, a postupně nechám několikrát vyplachovat kávovar, aby odvápňovač projel také tryskami, kterými se vydává káva. Následně samozřejmě opět výplachem prolít čistou vodou. Je to něco, co bude fungovat? Děkuji moc za radu.

Servis Centrum kávovarů
30. 11. 2020

Dobrý den, pane Vybírale,
ano je to tak, bude to fungovat. jen propláchnutí musí být častější, aby se případná zbytková kyselina dostala vypláchnutím pryč ze spařovací jednotky.

Se servisním pozdravem
Roman Hiller

Centrum kávovarů
Specializovaná prodejna na švýcarské kávovary - Jura, Jura Professional, Italské kávovary De´Longhi, Anglické kuchyňské roboty Kenwood
Autorizovaný záruční a pozáruční servis De´Longhi group. Prodej náhradních dílů a příslušenství.

U nás zakoupené kávovary vždy předvedeme v praxi a ukážeme si, jaké možnosti přípravy nápojů můžete vytvořit, následně Vás prakticky provedeme údržbou kávovaru. Poprodejní podpora je samozřejmostí s možností zapůjčení náhradního kávovaru zdarma.

RH Vending s.r.o.
tř. Tomáše Bati 1848
76502 Otrokovice
tel: +420571112042
e-mail: servis@rhvending.cz
web: www.rhvending.cz