De'Longhi ECAM 25.452 - Prázdný okruh

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...
Michal M.
31. 10. 2020

Dobrý den,

kávovar neustále hlásí "Prázdný okruh, doplnit okruh". Dle návodu by tuto závadu mělo odstranit spuštění programu na horkou vodu. Bohužel se tak neděje.
Progressbar na horkou vodu se zobrazuje stále na začátku, voda vytéká, progressbar se neposouvá a po chvíli program skončí. Chyba "Prázdný okruh" stále zůstává. Toto se dá opakovat do nekonečna bez jakékoliv změny.
Dokázal byste dle popisu odhadnout co chybu způsobuje a pokud ano, prosím o informaci zda je reálné tuto závadu odstranit svépomocí.
Děkuji

Servis Centrum kávovarů
1. 11. 2020

Dobrý den,
reálně lze závadu odstranit i svépomocí, ale jen v okamžiku, kdy bude jasná příčina. To zatím není jednoznačné! Pro přiblížení stavu je třeba doplnit chybějící odpovědi.
Prováděl jste v poslední době odvápnění kávovaru?
Kávovar funguje denně, nebo jste kávovar spustil po delší pauze?
Používáte v kávovaru změkčovací filtr?
Zdrojem chyby může být nečistota v systému. Doporučuji vyzkoušet:
Připravte si odvápňovací roztok, jako při odvápnění, jen s tím rozdílem, že voda v zásobníku na vodu bude nít teplotu 50 - 60°C - teplá kohoutková voda.
A následně kávovar tímto roztokem proplachujte, jak kávovar vypisuje chybu "prázdný okruh" Vložte dávkovač vody a proplachnete celý zásobník vody.

S pozdravem
expert Karel

RH Vending s.r.o.
tř. Tomáše Bati 1848
76502 Otrokovice
tel: +420571112042
e-mail: servis@rhvending.cz
web: www.rhvending.cz


Michal M.
25. 11. 2020

Dobrý den,
Kávovar funguje denně několikrát.
Změkčovací filtr nepoužíváme.
Připravil sem odvápňovací roztok a postupoval podle vašich instrukcí. Bohužel to nepřineslo žádný výsledek. Chyba přetrvává.
Po tomto neúspěšném pokusu jsem nechal běžet kávovar bez svrchních plastů a zjistil jsem nepatrnou dírku v generátoru páry . Utěsnil sem jí pomocí teflonoví pásky viz červená šipka na přiloženém obrázku.
Po zapnutí kávovar bez problému udělal 2 kávy a pak se objevila opět chyba prázdného okruhu a tento stav už se nezměnil.
Při vypouštění horké vody pro doplnění okruhu jsem si všiml, že v hadičce vyznačené modrou šipkou na přiloženém obrázku, neproudí voda.

Máte představu podle výše uvedeného popisu kde by mohla být chyba?

Michal M.
25. 11. 2020

Foto