ECAM 26.455.M - problém s párou

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...
Pepa Holiš
21. 1. 2021

Dobrý den,

dostal jsem se teď ke kávovaru ECAM 26.455.M, předchozím majitelům přestal fungovat před 2-3roky (všeobecný alarm) a přestali ho používat. 2-3 roky stál. Kávovar jsem rozebral, vyčistil a pak zjistil příčinu všeobecného alarmu, na generátoru páry byla špatná teplotní pojistka. Kávovar teď funguje, ale divně.
Je problém s párou, po zapnutí sice jde, ale slabě, po chvilce přestane a spíše kape voda. Někdy cyklus dojde a někdy vyskočí chyba prázdný okruh. Na konci cyklu se jakoby pára vyvalí z pod kávovaru, někdy víc, to jak se otevře 3-cestný ventil. Když cyklus dojde tak při dalším cyklu páry, už prská jenom voda v pravidelném intervalu. Potom to vždy skočí do chyby Prázdný okruh doplňte vodu. Měl bych zmáčknout tlačítko horké vody, ale po zmáčknutí se objeví nápis: Prosím počkejte. Ale pak se opět objeví chyba Prázdný okruh. Když kávovar nechám vypnutý a vrátím se po delší době, tak se tváří v pořádku.
Dvakrát jsem po sobě kávovar odvápnil, ale voda byla vždy čistá. Pro jistotu jsem rozdělal solenoidy a vyčistil, nebyly skoro vůbec zanesené.

Kávu děla bez problému dokola, ale přijde mi slabší chuti.

Máte nějaký tip na co se zaměřit? Nechci jet teorií pokus-omyl.
Děkuji za odpověď

Servis Centrum kávovarů
21. 1. 2021

Dobrý den, pane Holiši
sdílím s Vámí nadšení pro opravu uvedeného modelu kávovaru.
Popravdě zakrojil jste si pořádný krajíc pro opravu. Opravu parního systému u tohoto modelu bych raději doporučil svěřit autorizovanému servisu, ale pokud přesto chcete začít opravovat, musíte začít měřit výstupní hodnoty. Začněte od výrobníku páry tak, aby byla teplota konstantní na výstupu z generátoru v hodnotě 149°C. Ventily, ačkoliv se zdají být čisté a v testu na prázdno spínají perfektně, nemusí v zátěži pod vysokou teplotou fungovat správně. Stejné je tomu u teplotního čidla a generátoru výroby páry. Nemáte-li možnost porovnání hodnot se shodným, nebo funkčně podobným kávovarem, dovolím si tvrdit, že sklouzne oprava do podoby pokus omyl.

Se servisním pozdravem
Roman Hiller
Centrum kávovarů
Specializovaná prodejna na švýcarské kávovary - Jura, Jura Professional, Italské kávovary De´Longhi, Anglické kuchyňské roboty Kenwood
Autorizovaný záruční a pozáruční servis De´Longhi Group. Prodej náhradních dílů a příslušenství.

U nás zakoupené kávovary vždy předvedeme v praxi a ukážeme si, jaké možnosti přípravy nápojů můžete vytvořit, následně Vás prakticky provedeme údržbou kávovaru. Poprodejní podpora je samozřejmostí s možností zapůjčení náhradního kávovaru zdarma.
RH Vending s.r.o.
tř. Tomáše Bati 1848
76502 Otrokovice
tel: +420571112042
e-mail: servis@rhvending.cz
web: www.rhvending.cz