mlýnek error2

Rozbalit všechny příspěvky string(6) "226769"
Nový komentář
Zpracovávám...
Karel Kozumplík
26. 10. 2020

Dobrý den,
Začátkem tohoto roku jsem koupil kávovar Philips EP5363. Po necelém tři čvrtě roku používání se začala objevovat chyba 2. Mlýnek se vůbec nerozběhne. Několikrát jsem kávovar rozdělal, mlýnek vyčistil, proměřil a potom mlýnek nějakou dobu fungoval. Jenže situace se stále zhoršuje a motorek postupně ztrácí sílu mlýnek utáhnout. Chyba je někde na desce, Spínací prvek ale je v pořádku, naprázdno mlýnek běží. Jsem z toho velmi rozčarovaný a ztrácím k této značce důvěru. Můžete mi říct, co by mohlo toto chování způsobovat, případně, co mám vyměnit?

Servis Centrum kávovarů
27. 10. 2020

Dobrý den, pane Kozumplíku,
předně bych doporučil opravu řešit záruční opravou, než svépomocí.
Nejčastější chybou, který je zdrojem této závady je uložení převodu mlecích kamenů. Velmi často se stává, že spojka se zanese zbytky pomleté kávy a mlýnek má příliš vysoký odpor převodovky, proto nahlásí chybu.
Oprava výměna části převodu mlecích kamenů.

Upozornění:
Opravy na elektrických zařízení smí provádět jen osoba s příslušnou kvalifikací! Při neodborné manipulaci na elektrickém zařízení, hrozí úraz elektrickým proudem! Za veškeré zásahy svépomocí vně kávovaru, které jsou prováděny za bezpečnostními šrouby, nese plnou zodpovědnost majitel kávovaru. Jakékoliv doporučení opravy svépomocí ze strany servisu, je jen orientační. Pro přesné určení závady a následné nacenění opravy, je třeba provést fyzickou předservisní diagnostiku v autorizovaném servise, případně navštívit náš níže uvedený autorizovaný servis.
Se servisním pozdravem

Roman Hiller
Centrum kávovarů
Specializovaná prodejna na švýcarské kávovary - Jura, Jura Professional, Italské kávovary De´Longhi, Anglické kuchyňské roboty Kenwood
Autorizovaný záruční a pozáruční servis De´Longhi group. Prodej náhradních dílů a příslušenství.

U nás zakoupené kávovary vždy předvedeme v praxi a ukážeme si, jaké možnosti přípravy nápojů můžete vytvořit, následně Vás prakticky provedeme údržbou kávovaru. Poprodejní podpora je samozřejmostí s možností zapůjčení náhradního kávovaru zdarma.

RH Vending s.r.o.
tř. Tomáše Bati 1848
76502 Otrokovice
tel: +420571112042
e-mail: servis@rhvending.cz
web: www.rhvending.cz

Karel Kozumplík
27. 10. 2020

Dobrý den pane Hillere,
děkuji za reakci. Pustil jsem se do hledání závady sám, protože jsem nechtěl být delší dobu bez kávovaru a předpokládal jsem banální závadu. Hledal jsem nejdříve závadu v mlýnku. Mlýnek jsem rozdělal a vyčistil. Rozpojil jsem ho od šnekového převodu a zkusil, jak volně se otáčí spodní část kamenů. Je pravda, že je potřeba překonat jistý odpor pro rozběh, ale pak už se točí celkem volně. Nedokážu posoudit, jestli je to takhle v pořádku. Pokud si myslíte, že je uložení hřídelky zanesené kávou a řeší se to výměnou celé spodní části mlýnku, tak jsem stejně skončil. Nezdá se mi to ale, protože odpor při tom mletí musí být násobně vyšší.
Chtěl jsem začít proměřovat elektrický obvod. (Co se týká vašeho upozornění, považuji se za osobu způsobilou, mám vysokoškolské elektrotechnické vzdělání a platnou vyhlášku 50, veškerá odpovědnost jde za mnou) Pomohlo by mi schema nebo alespoň, kdybyste mi řekl, jakým způsobem je motorek řízen. Jedná se o regulaci nebo jen režim zapnuto/vypnuto? Předpokládám závadu ve spínacím prvku nebo ve zpětnovazebním čidle (pravděpodobně odpor na kterém se měří odebíraný proud).
Zajímalo by mě jestli se dá motorek pustit v nějakém testovacím režimu a jaká je úroveň napětí při správné funkci. Mohl bych si pak udělat osciloskopická měření.
Děkuji předem za radu.

 

DOPRAVA ZDARMA_2020
AKCE: Doprava do / ze servisu ZDARMA

Otvírací doba od 7 - 16:00 hod v pracovní dny Pondělí až Pátek.

 Otevřeno přes výdejní místo.

Nově svážíme všechny opravy záruční i pozáruční ZDARMA!

Po přijetí kávovaru do servisu provedeme diagnostiku a navrhneme řešení. Pozáruční opravy provádíme po...

Více zde >