De Longhi Caffé Corso EAM 2600 - neproplachuje

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...
Alexandra Kiml
7. 4. 2021

Dobrý den, náš kávovar - De Longhi Caffé Corso EAM 2600 - nejprve občas nepropláchl a svítila červená kontrolka pro doplnění vody - když jsem páčku na vodu/páru otočila proti hodinovým ručičkám, tak kávovat vypustil vodu, a pak přestala červená kontrolka pro doplnění vody svítit a bylo možné uvařit kávu.
Nyní po zapnutí kávovar už nepropláchne, a zelené kontrolky stále blikají, takže není možné kávu vařit. Když přístroj vypnu a znovu zapnu, tak v něm "hrkne", nepropláchne, ale kávu je pak možné vařit.
Příprava napěněného mléka je zdlouhavější oproti dříve - jako by tam šlo málo páry.
Kávovar je již starší. Nevíte prosím, o jakou vadu by se mohlo jednat, kolik by mohla stát oprava, jestli se to vůbec vyplatí a nebude lepší koupit nový kávovar? (jinak údržba svépomocí je pravidelná, proplachování, čištění spařovací jednotky, čištění kávovaru, ...)

Servis Centrum kávovarů
7. 4. 2021

Dobrý den, pane Kimle,
pravděpodobně půjde o poškození topení. Oprava staršího kávovaru je vždy nevyzpytatelná. Je třeba zkontrolovat v jakém celkovém stavu kávovar je, aby případná oprava, nebyla jen dočasná při poškození jiné neméně důležité součástky v kávovaru.

Pro přesné určení závady a následné nacenění opravy, je třeba provést fyzickou předservisní diagnostiku v autorizovaném servise, případně navštívit náš níže uvedený autorizovaný servis, kde podáme více informací po doručení kávovaru.

Se servisním pozdravem
Roman Hiller
Centrum kávovarů
Specializovaná prodejna na švýcarské kávovary - Jura, Jura Professional, Italské kávovary De´Longhi, Anglické kuchyňské roboty Kenwood
Autorizovaný záruční a pozáruční servis De´Longhi Group. Prodej náhradních dílů a příslušenství.

U nás zakoupené kávovary vždy předvedeme v praxi a ukážeme si, jaké možnosti přípravy nápojů můžete vytvořit, následně Vás prakticky provedeme údržbou kávovaru. Poprodejní podpora je samozřejmostí s možností zapůjčení náhradního kávovaru zdarma.
RH Vending s.r.o.
tř. Tomáše Bati 1848
76502 Otrokovice
tel: +420571112042
e-mail: servis@rhvending.cz
web: www.rhvending.cz