Delonghi 6900M

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...
Jaroslav Lipovsky
12. 4. 2014

Dobry den,potřeboval bych Vaší odbornou radu. Zakoupil jsem kavovar delonghi 6900M ,protože na předváděcí akci mě ohromila skvělá krémová čokoláda ,co to umí. Bohužel s přístrojem ,který doma mám se mi nepodařilo takto hustou čokoládu nikdy připravit. Je vždy jen řidka i když používám doporučene čokolády se zahuštovadlem. /Moccate delicious i jiné/
Další problém je ,že mléčnou pěnu to sice vytvoří ,ale mléko které je zhruba do půlky sklenice pod pěnou je jen vlažné. Na 3 jiných podobných kavovarech byla vždy samotná pěna teplá ,ale mléko horké,že nešlo vypít.
Měl jsem tento kávovar v servise a jejich vyjádření je ,že vše je OK.
Proto mám dotaz : jak teplé /kolik stupňů/ má být samotná mléčná pěna - myšleno tím mléko ve spodní části sklenice /pěna bude vždy o něco chladnější/
Late a jiné mléčné nápoje jsou tedy ihned po příprave /do předehřátých skleniček delonghi/ jen vlahé. Osobně jsem zkoušel tuto teplotu na jinných delonghi /předváděcí akce a u známích/ a všude bylo mléko vřelé,že se nedalo hned pít.
Nevím, co je tedy špatně ,když autorizovaný servis tvrdí ,že přístroj je bez závad a přístroj vrátil.
Myslím ,že to zahuštění čokolády s timto problémem taky souvisí.
Dle mého laického názoru je něco špatně s tlakem a teplotou páry. Nevím si rady a potřeboval bych znát Váš názor,co přesně změřit nebo jak docílit toho aby mléčné nápoje byly horké a čokoláda hustá?

Děkuji za Váš názor..

Lipovsky

Jaroslav Lipovsky
12. 4. 2014

Dobry den,ještě jednou k tomu mému dotazu /viz víše/ . Nyní jsem na kavovaru udělal samotnou mléčnou pěnu do předehřáté skleničky a ihned změřil její teplotu cca 1 cm nade dnem - teplota je 43 stupňů.
Dle mého je to hodně málo. Jaká tato teplota má být ? Je to důvod k reklamaci ,nebo dělám něco špatně. Teploty jsem měřil i na 3 stupně velikosti pěny /kolečko na mlékovači/ a samozřejmě v nastavení byla nejvyšší teplota v menu.
Ani na espressu není nijak zvlášť veliká pěna. Myslíte ,že se jedná o nějakou vadu ,která se takto projevuje ?

Děkuji Lipovský

Servis RH Vending s.r.o.
13. 4. 2014

Dobrý den pane Lipovský,
děkuji za dotaz, který není neobvyklí.
Teplotu kávy i páry hlídají teplotní čidla. Pokud čidla nedosáhnou teploty pro kávu tj. 98oC a pro páru je 149oC vyhlásí kávovar poruchu. Výstupní teplota z kávovaru se nikterak speciálně nechladí. Kávu ochladí spařovací jednotka. Mléko ochladí mlékovka.
Zeptám se, jakou teplotu má mléko za studena, ze kterého připravujete mléčnou pěnu či čokoládu?
Jakou teplotu má již připravená čokoláda?
Jakou používáte vodu? Používáte filtr do kávovaru?
Jakou používáte kávu, ze které připravujete Espresso? Jen pro správnou diagnostiku napěněné kávy. Příkladně 100% Arabica dělá jen malou krémovou pěnu, zkuste směs arabica a robusta v poměru 80/20 případně 70/30 praženou středně až více nejlépe v Itálii a čistou měkkou vodu v neposlední ředě je potřeba nastavit mlýnek na střední až jemnější mletí. Potom by výsledek měl být přinejmenším překvapivý.
Zpět k teplotě.
Obecně je kávovar nastaven od výrobce a nedá se vstoupit do programu a teploty nějak upravovat, jak směrem nahoru, tak směrem dolů. Nic méně technicky jde přidat nějaký ten stupeň navíc, mechanickou úpravou.

Se servisním pozdravem
Roman Hiller

RH Vending s.r.o.
Specializovaná prodejna automatických kávovarů a prodejních automatů.
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Dé Longhi, Jura, Saeco, Necta
tř. Tomáše Bati 1848
76502 Otrokovice
tel: +420571112042
tel/fax: +420571112044
mobil:+420 603153538
e-mail: hiller@rhvending.cz
web: www.rhvending.cz

Karel Verner
10. 7. 2015

Dobry den, taky mame tento problem s mlekem a jediny zpusob, jak docilit horkeho mleka je snizeni prutoku mleka. Zaspuntoval jsem original trubicku a do spuntu navrtal 2 mm dirku. Mleko uz je teplejsi a lze experimentovat s ruznymi dirkami, ale ma zase velkou penu, kterou moc nemusime. Muzu poprosit o radu, kterou cast zuzit, aby mleko melo mensi prutok, ale nebylo napenene? Pokud je to vubec mozne. Stejného efektu lze dosahnout "knoflikem" na nastaveni peny, ktery se pootoci mezi nejvetsi penu a cisteni. Pokud se toto dostane k tazateli, byl bych rad za info, jestli se podarilo problem vyresit pres servis? Dekuji

Servis RH Vending s.r.o.
10. 7. 2015

Dobrý den pane Vernere,
co říká výrobce je na obrázku.
Z praxe doporučuji před přípravou mléčných specialit, vždy použít proplachu čištění mlékovky. Systém se tím prohřeje a teplota vyrazí do maxima teplotní hystereze.
Pokud si však pustíte mléčné speciality bez tohoto předehřevu, může být teplota ovlivněna chladnými výstupními komponenty a teplotou páry, která dosahuje jen nejnižší meze teplotního rozsahu - hystereze. Jak je v manuálu uvedeno, po přípravě mléčných specialit je potřeba okamžitě a vždy udělat proplach mléčných cest. Topení hřeje na maximum.
Jestli přípravu mléčných specialit pozdržíte o 2-3 minuty, jde režim ohřevu do úsporného módu, kdy opět teplota nebude dosahovat maxima.

Co se týče přicpání brčka karafy mléka, tak tento postup se originálně používal u modelů ESAM3500 a mělo to své opodstatnění, větší pěna a teplejší mléko. Kávovar neměl regulaci mléčné pěny. U dalších kávovarů nové modelové řady se od tohoto zašpuntování upustilo, všechny kávovary již mají regulaci mléčné pěny. Dnes tato zátka nejde vůbec použít do nových brček. Nové mlékovky mají zcela odlišnou konstrukci zpěňování a přibyl ventilek v narážecím trnu, který maximalizuje výstupní tlak páry pro výrobu krémovější pěny.

Se servisním pozdravem
Roman Hiller
centrum kávovarů

RH Vending s.r.o.
Specializovaná prodejna s automatickými kávovary a prodejními automaty Zlín.
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Dé Longhi Groupe, Jura, Nivona, Saeco, Necta
tř. Tomáše Bati 1848
76502 Otrokovice
tel: +420571112042
tel/fax: +420571112044
mobil:+420 603153538
e-mail: hiller@rhvending.cz
web: www.rhvending.cz

 

DOPRAVA ZDARMA_2020
AKCE: Doprava do / ze servisu ZDARMA

Otvírací doba od 7 - 16:00 hod v pracovní dny Pondělí až Pátek.

 Máme otevřeno přes výdejní místo. Příjem a výdej spotřebičí z a do opravy NEPŘERUŠEN!

Nabízíme všechna příslušenství pro přípravu kávy a údržbu kávovarů Delonghi a Jura. 

...
Více zde >