De'longhi EC 685 M - napěňovač mléka

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...
Kristýna Jindrová
28. 7. 2019

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o radu. Tento kávovar mám již přes rok. Kávu nepřipravuji denně. Ještě se ani nerozsvítila oranžová kontrolka páry, abych provedla odvápnění. Nicméně, tryska na páru mi mléko již nevyšlehá, tak jak by měla. Pročetla jsem zde plno dotazů a postupovala podle rad. Tryska je čistá, žádné otvory nejsou špinavé/ucpané. To většinou vždy postačilo - vyčistit trysku a mléko mi pak našlehala jak měla. Tentokrát vůbec. Mléko je vodové, ohřáté. Za ten rok, jsem se naučila jak správně ho našlehat. Tryska má těsnění tam kde má být a nikde při šlehání neuniká pára. Provedla jsem tedy odvápnění, ale problém je pořád stejný. Je možné, že kávovar ztrácí na síle? Nevím, čím by to mohlo být. Kávu mi připraví bez problému. Nezaznamenala jsem ani jiné zvuky kávovaru ani trysky při šlehání mléka. Vše mi přijde stejné, jako když byl nový. Prosím o radu, čím by tento problém mohl být ještě způsoben. Děkuji za odpoveď.

Jindrová K.

centrum kávovarů
2. 8. 2019

Dobrý den paní Jindrová,
doporučuji ještě zkontrolovat na trysce, jestli máte posunutou pohyblivou část na poloze cappuccino a ne náhodou na poloze hot milk. Další důvod může být ve mléku. Mohlo být špatně skladováno při převozu na prodejnu atd. což vy neovlivníte. Zkuste tedy použít jiné mléko. Jestliže ani to nepomůže, pak už nezbývá nic jiného, než nechat kávovar zkontrolovat v autorizovaném servise.
S pozdravem
Jan Tomiga
Specialista na kávovary Jura a Delonghi
Servis centrum kávovarů

Monika Flodrová
7. 9. 2019

Dobrý den, řeším úplně ten stejný problém. Kávovar jsem měla 2x na opravě, kde ho vždy vyčistili s tím, že závada odstraněna. Takže ani 2 servisy nepomohly.