DeLonghi ECAM 23.450 s - příliš jemně namletá káva

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...
Petr Šimůnek
20. 6. 2014

Dobrý den,
před cca měsícem nám u výše uvedeného kávovaru nejdříve přestala fungovat funkce napěnění mléka (pořád v kávovaru cvakalo ale žádná pára přes mlékovku našla do kávy).Současně přestalo fungovat čištění (kdy se drží tlačítko na mlékovce a pára by měla vyčistit cestu).Do doho hlásil dispay,že je prázdný zásobník mleté kávy (i když mletou kávu vůbec nepoužíváme).Dali jsme kávovar opravit do autorizovaného servisu a po cca týdnu nám jej předali s tím,že byla špatná nějaká termopojistka,která se přehřála z důvodu uvolnění čidla z top.tělesa.Kávovar doma uvařil asi 8 káv a na display se objevilo hlášení,že káva je moc jemně namletá a je potřeba zasunout zásobní vody.Tak nevím co to znamená.Děkuji za informace co by to mohlo být a jak to spravit.Kávovar je cca 3 roky starý.

Servis RH Vending s.r.o.
20. 6. 2014

Dobrý den pane Šimůnku,
především, při předávání kávovaru do opravy sepište s technikem přesně co váš kávovar dělá i jednotlivé chyby, které možná spolu nesouvisejí, potom je potřeba do servisu dodat kávovar kompletní i s mlékovkou.
Obecně kávovary ECAM 23.450 a jim podobné modely trpí špatnou funkcí ventilů, kde toto bývá hlavní problém a tento se může znovu opakovat. Doporučuji vrátit kávovar zpět do servisu a trvat na záruční opravě z opravy.
I nám se taková oprava již několikráte vrátila, bohužel do ventilů nevidíme a až v zatížení zákazníka se obvykle chyba znovu projeví. Výrobce o problému ví a snaží se ji řešit novými modely ventilů.

S pozdravem
Roman Hiller
RH Vending s.r.o.
Specializovaná prodejna s automatickými kávovary a prodejními automaty Zlín.
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Dé Longhi, Jura, Nivona, Saeco, Necta
tř. Tomáše Bati 1848
76502 Otrokovice
tel: +420571112042
tel/fax: +420571112044
mobil:+420 603153538
e-mail: hiller@rhvending.cz
web: www.rhvending.cz