DéLonghi ESAM5500 nejde voda do spařovače píše: "příliš jemně namleto"

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...
Aleš Slíva
20. 6. 2014

Při zapnutí a k volbě kávy dojde k pomletí kávy a propadu zbytku bez přítomnosti vody a na displeji se objeví "příliš jemně namleto". Při zmáčknutí proplachování se ozve silný trhavý zvuk, bohužel bez vody a znovu nápis. Při oddělání zadního víka je zjevné, že nedochází k čerpání vody i přes snahu vodu čerpat. Přístroj Delonghi 5500.

Servis RH Vending s.r.o.
21. 6. 2014

Dobrý den pane Slívo,
k vašemu problému, vyzkoušejte:
1) zda připravíte jen samotnou horkou vodu? Pokud Ano, bude chyba ve zpětném ventilu, který pouští vodu do samotné spařovací jednotky. Ventil je spojka mezi generátorem a pístem spařovače.
Oprava: technicky náročnější proces, kdy je potřeba mechanicky ventil demontovat a vyčistit od vodního kamene - je to častá závada napříč všech typů DéLonghi,
nebo díl vyměnit z nový zde:
www.rhvending.cz/delonghi-nd-generator-o5-pist-komplet-2x600w-pro-esam
Preventivní ochrana: používat měkčí vodu z jiného zdroje. Nepomáhá pravidelné odvápnění, protože odvápňovací prostředek přes tento ventil neprotéká., jde mimo něj. Pro modelovou řadu ECAM doporučuji pravidelně používat filtry pro odstranění vodního kamene.
2) pokud nepřipravíte ani horkou vodu pomocí nádstavce horké vody, bude chyba v některém ze tří ventilů. Oprava: demontujte a vyzkoušejte průchodnost ventilů
3) pokud je vše v pořádku, překontrolujte stav čerpadla a to tak, že odpojíte za čerpadlem odváděcí hadičku, potom kávovar zapnete a spustíte proplach, pokud voda neteče přes čerpadlo, hledejte příčinu před čerpadlem - zanesený filtr hrubých nečistot a teprve potom vyměňte čerpadlo.

Nebo Vám kávovar můžeme opravit v našem servisním středisku. Servis takového přístroje vychází na 2.500,- Kč i s dopravou a DPH a zárukou funkčnosti. Servis obsahuje kompletní vyčištění, výměnu opotřebovaného těsnění, mazání a seřízení. Případně si můžete napsat o kompletní rozsah jednotlivých servisních úkonů. Časově, pak taková oprava trvá jeden pracovní týden včetně dopravy kurýrní službou.

Se servisním pozdravem
Roman Hiller
RH Vending s.r.o.
Specializovaná prodejna s automatickými kávovary a prodejními automaty Zlín.
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Dé Longhi, Jura, Nivona, Saeco, Necta
tř. Tomáše Bati 1848
76502 Otrokovice
tel: +420571112042
tel/fax: +420571112044
mobil:+420 603153538
e-mail: hiller@rhvending.cz
web: www.rhvending.cz

Zuzana Kocmanová
31. 12. 2019

Dobrý den, prosím Vás o radu. Máme kávovar DeLonghi Magnifica a bohužel nelze připravit cappuccino ani latte, ponorná trubička v nádobce mléko nasaje, ale z trubičky na výdej mléka již mléko neteče, pouze pár kapek. Vše jsme pročistili, nikde žádné zaschlé kousky mléka nejsou, mléko používáme polotučné z lednice.
Děkuji

Servis Centrum kávovarů
2. 1. 2020

Dobrý den, paní Kocmanová,
zkontrolujte si stav těsnění na narážecím trnu. viz obrázek. Pokud jsou těsnění poškozená stálo by za zkoušku těsnění vyměnit za nová.
Je ale možné, že půjde o chybu na celém systému přípravy mléčného nápoje. Opravu takovéto závady rozhodně doporučuji svěřit autorizovanému servisu.

Se servisním pozdravem
Roman Hiller

Centrum kávovarů
Specializovaná prodejna na švýcarské kávovary - Jura, Jura Professional, Italské kávovary De´Longhi, Anglické kuchyňské roboty Kenwood
Autorizovaný záruční a pozáruční servis De´Longhi group.
Připravujeme pro Vás kurzy vaření na robotech Kenwood od října 2019

U nás zakoupené kávovary vždy předvedeme v praxi a ukážeme si, jaké možnosti přípravy nápojů můžete vytvořit, následně Vás prakticky provedeme údržbou kávovaru. Poprodejní podpora je samozřejmostí s možností zapůjčení náhradního kávovaru zdarma.

RH Vending s.r.o.
tř. Tomáše Bati 1848
76502 Otrokovice
tel: +420571112042
e-mail: servis@rhvending.cz
web: www.rhvending.cz