Saeco Aulika Focus - rychlý průtok vody skrz kávu

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...
Libor Zámečník
7. 12. 2017

Dobrý den,
několik dní máme ve firmě pořízen tento kávovar. Nedaří se nám ale bohužel stále připravit kvalitní espresso. Voda protéká moc rychle cca.10sec (40ml vody). Zkoušeli jsme více druhů čerstvých káv a směsí z lokální pražírny, nastavili jsme nejjemnější mletí a zvýšili množství kávy už na cca. 9g. Pěna a chuť kávy se nepatrně zlepšila, ale stále protéká káva 2x rychleji než by měla (počítám s ideální dobou přípravy 25sec.). Dokázali by jste nám poradit, jak dosáhnout tížené kvality kávy a doby extrakce, aniž bychom museli dále zvyšovat množství (cenu) kávy? Za odpověď předem děkuji a s pozdravem Zámečník.

Servis RH Vending s.r.o.
7. 12. 2017

Dobrý den, pane Zámečníku,
kávovar je z výroby nastavený na standardní praženou kávu tak, aby se mlýnek a spařovací jednotka neucpávali. Nastavení mimo výseč standardní hrubosti mletí není povoleno k plnění záruky. Zkontrolujte si, jaký máte výsledný extrahovaný "koláček" použité kávy v záchytném kontejneru? Podle výsledného "koláčku" se můžete řídit k dalším krokům nastavení mlýnku.
Po záruce si můžete nastavit hrubost mletí tak, že káva bude jen kapat, ale může časem dojít k destrukci vodících kolejnic spařovače.

Se servisním pozdravem
Roman Hiller

Centrum kávovarů
Specializovaná prodejna automatických kávovarů - Jura, Jura Professional, DeLonghi, Saeco ale i prodejních automatů.
Autorizovaný záruční a pozáruční servis DéLonghi group.

RH Vending s.r.o.
tř. Tomáše Bati 1848
76502 Otrokovice
tel: +420571112042
e-mail: servis@rhvending.cz
web: www.rhvending.cz