závada na kávovaru

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...
Jan Siňor
8. 10. 2018

Předem děkuji za radu.Mám kávovar Espresso DeLonghi ECAM 23.460 S Nastal problém na displeji se mi objevil nápis Prázdný okruh-doplňte okruh.Podle příručky se má podržet B9 kohoutek pokud výdej není pravidelný bohužel to nejde.V nádržce je vody dost a je řádně zasunutá.Prosím můžete poradit co se dá ještě udělat,už se těším na kávu. Jan Siňor

Servis RH Vending s.r.o.
11. 10. 2018

Dobrý den, pane Siňore,
nenapsal jste všechno co píše kávovar.
Spolu s hlášením "doplň okruh" a zmáčknete tlačítko se symbolem kohoutku, objeví se hlášení na displeji kávovaru "vložte dávkovač vody"

Vysvětlení:
"vložte dávkovač vody" - nejde o zásobník vody, ale o vyústění, které používáte k odvápnění. Dávkovač vody zde - najdete

Osobní typ na poškozený díl je možná chyba třícestného ventilu, který bych doporučil vyměnit za nový.
Chyba může ustat, ale může se po čase opakovat, je třeba zkontrolovat teplotu přípravy páry, jestli je ve správné hysterezi a nepřekračuje 160°C. Je-li teplota páry mimo rozsah, potom se i nový ventil opětovně poškodí.

Se servisním pozdravem
Roman Hiller

Centrum kávovarů
Specializovaná prodejna automatických kávovarů - Jura, Jura Professional, DeLonghi, Saeco ale i prodejních automatů.
Autorizovaný záruční a pozáruční servis DéLonghi group.

U nás zakoupené kávovary vždy předvedeme v praxi a ukážeme si, jaké možnosti přípravy nápojů můžete vytvořit, následně Vás prakticky provedeme údržbou kávovaru. Poprodejní podpora je samozřejmostí s možností zapůjčení náhradního kávovaru zdarma.

RH Vending s.r.o.
tř. Tomáše Bati 1848
76502 Otrokovice
tel: +420571112042
e-mail: servis@rhvending.cz
web: www.rhvending.cz