Delonghi EC 680 problém s odvápněním

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...
Lukáš Kostřiba
7. 12. 2019

Dobrý den, mám kávovar Delonghi EC 680, již jsem několikrát prováděl odvápnění ale nyní se přístroj chová podivně. Když jsem zahájil proces odvápnění a přepnul otočný knoflík z horké vody na vydej kávy, nedošlo k přepnutí a kontrolka páry začala blikat oranžově. Od té doby stále bliká a nedaří se mi ani dokončit proces odvápnění. Mohu poprosit o radu? Děkuji

Lukáš Kostřiba
8. 12. 2019

Špatně sem problém popsal, proces odvápnění se zahájil a kompresor začal dávkovat přes vydej horké vody tak jak má ale při přepnutí na vydej kávy se rozbliká oranžová kontrolka a odvápnění se zastaví.

Servis Centrum kávovarů
9. 12. 2019

Dobrý den, pane Kostřibo,
Správně dokončený cyklus odvápnění poznáte podle toho, že kontrolka páry nesvítí (nebliká).
Pokud se nepodaří odvápnění provést napoprvé s odvápňovačem, zkuste prosím začít znovu od začátku, nyní stačí s čistou vodou bez odvápňovače.
Odvápňování spustíte stisknutím kontrolky páry po dobu 10-ti vteřin (začnou střídavě problikávat kontrolky - 1 káva, 2 kávy, pára), poté otočit páčkou páry dolů a stisknout tlačítko páry (tento krok se zapomíná), jakmile dojde voda, doplnit vodu, zase stisknout tlačítko páry, jakmile dojde voda, otočit páčku o polohy O a je hotovo.

Se servisním pozdravem
Roman Hiller

Centrum kávovarů
Specializovaná prodejna na švýcarské kávovary - Jura, Jura Professional, Italské kávovary De´Longhi, Anglické kuchyňské roboty Kenwood
Autorizovaný záruční a pozáruční servis De´Longhi group.
Připravujeme pro Vás kurzy vaření na robotech Kenwood od října 2019

U nás zakoupené kávovary vždy předvedeme v praxi a ukážeme si, jaké možnosti přípravy nápojů můžete vytvořit, následně Vás prakticky provedeme údržbou kávovaru. Poprodejní podpora je samozřejmostí s možností zapůjčení náhradního kávovaru zdarma.

RH Vending s.r.o.
tř. Tomáše Bati 1848
76502 Otrokovice
tel: +420571112042
e-mail: servis@rhvending.cz
web: www.rhvending.cz