De'Longhi ECAM 25.452 B - kávovar nedokáže protlačit vodu

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...
Tomáš Peterka
24. 3. 2020

Dobrý den, poslední dobou máme problém u našeho kávovaru, často vaření kávy končilo chybou "příliš jemně namleto" přesto že je mlýnek nastavený na nejhrubší možné nastavení.

Přišli jsme ale na řešení které nám zatím vždy dokázalo kávu připravit. Před každým vařením kávy je nutné kávovar ručně propláchnout (přeš tlačítko vypláchnutí) a hned potom začít vařit kávu, přijde mi, jako kdyby byl kávovar nějak zanesený (odvápnění jsem dělal 2x po sobě pro jistotu), jako kdyby nedokázal protlačit vodu pokud není voda již v celém okruhu kávovaru. Nemáte někdo podobnou zkušenost a případnou radu, čím by to mohlo být? Děkuji.

Servis Centrum kávovarů
24. 3. 2020

Dobrý den, pane Peterko,
chyb může být několik.
1) chyba na čerpadle - neudrží tlak. Zpětné ventilky neudrží tlak a mohou propouštět vodu, kde se místo vody dostane vzduch a je třeba jej následně dostat ven z okruhu proplachem.
2) chyba na průtokoměru, kde netěsnost může opět ovlivnit přisávání falešného vzduchu do systému. Oprava zkontrolovat těsnost průtokoměru.
3) zanesené kávové cesty od spařovací jednotky dál. Doporučení. Vypínejte kávovar hned jak dokončíte přípravu poslední kávy. Nechávání samovolnému vypnutí kávovaru po určité době, nese riziko zasychání zbytků kávy a zanesení kávových cest.
4) chyba na elektrovrntilu, který nepustí vodu. Stává se, že ventil vodu nepustí dál do systému. Chyba je ve špatné funkci elektroventilu, který špatně spíná. příčinou může být používání velmi tvrdé vody, nebo používání neoriginálních odvápňovacích prostředků, které naruší vnitřní části ventilu a ten následně špatně pracuje.

Se servisním pozdravem
Roman Hiller

Centrum kávovarů
Specializovaná prodejna na švýcarské kávovary - Jura, Jura Professional, Italské kávovary De´Longhi, Anglické kuchyňské roboty Kenwood
Autorizovaný záruční a pozáruční servis De´Longhi group.

Stále kávovary servisujeme i v této náročné době.

RH Vending s.r.o.
tř. Tomáše Bati 1848
76502 Otrokovice
tel: +420571112042
e-mail: servis@rhvending.cz
web: www.rhvending.cz

 

AKCE: Provoz servisu NEPŘERUŠEN

Vážení zákazníci,
dle nařízení vlády ve spojení se šířením viru COVID-19, tímto dnem zakazuje vstup do prodejny a osobní kontakt se zaměstnanci následovně:

Prodejna uzavřena do 1.4.2020, nebo dle navazujícího nařízení vlády.
Prodej zboží jen přes E-shop....

Více zde >