DéLonghi ECAM23.450 nepění mléko

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...
Alena Kubová
3. 8. 2014

Prosím o odpověď,nejde napěnit mléko. Všechno jsme vyčistili a znovu vyzkoušeli a nejde.Pára tam jde a jak se mačká clean tak to také jde,ale jak se zapne kapučíno tak to nasaje do hadičky a prská to bez mléka,jako kdyby to neprošlo. Poraďte děkuji Kubová

Servis RH Vending s.r.o.
6. 8. 2014

Dobrý den paní Kubová,
děkuji za dotaz.
1) Pokud Vám kávovar nasává mléko a nepění podobně, jako když máte otočenou regulaci mléčné pěny na úroveň bez pěny a vše je naprosto čisté, bude problém v regulátoru mléčné pěny potažmo ve víku mlékovky. V návodu je rozkresleno čištění a demontáž ovládacího kolíku. viz obrázek.
2) Pokud Vám kávovar při čištění mléčných cest v podobě zmáčknutí tlačítka Clin na mlékovce, nasává mléko, bude chyba ve víku mlékovky, která špatně funguje. Při čištění tlačítkem Clin musí jít jen pára, bez mléka.
3) Mléko by mělo při přípravě mléčných nápojů vždy vystřelit do trubičky potažmo do víka mlékovky. Může být problém i s ventilem přívodu páry vně kávovaru.

Doporučuji zkontrolovat průchodnost narážecího ventilu, který vyčnívá z kávovaru. Ještě jednou zkontrolovat průchodnost víka mlékovky a čistotu podle přiložených obrázků. Připadaně vyměnit víko mlékovky.
Pokud je kávovar v záruce, řešil bych problém přes prodejce, nebo nejbližší servis DéLonghi.
Případně si pro kávovar můžeme poslat, kurýr kávovar vyzvedne přímo u Vás a doručí ho k nám na firmu, kde opravu obratem vyřešíme.

Se servisním pozdravem
Roman Hiller
RH Vending s.r.o.
Specializovaná prodejna s automatickými kávovary a prodejními automaty Zlín.
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Dé Longhi Groupe, Jura, Nivona, Saeco, Necta
tř. Tomáše Bati 1848
76502 Otrokovice
tel: +420571112042
tel/fax: +420571112044
mobil:+420 603153538
e-mail: hiller@rhvending.cz
web: www.rhvending.cz